Press "Enter" to skip to content

Lankytinos vietos Aukštaitijoje: Mūsų mėgstamiausi pasirinkimai

Aukštaitija yra vienas iš Lietuvos regionų, kuris pasižymi unikalia gamta ir yra laikomas vienu iš gražiausių kraštų. Tai puiki vieta, kurioje galima pamatyti daugybę lankytinų vietų, kurių aplankymą būtinai rekomenduojame visiems svečiams. Šiame krašte yra daugybė vietų, kurios tikrai vertos dėmesio.

Viena iš tokių vietų yra Aukštaitijos nacionalinis parkas, kuriame galima rasti daugybę gamtos kampelių. Čia rasite įspūdingų ežerų, kalvų ir miškų, kuriuos verta pamatyti. Be to, Aukštaitijos kraštas taip pat garsėja savo etnografiniais paminklais, tokių kaip Alanta, Palūšė ir kiti. Visi šie objektai turi savo istoriją ir yra verti dėmesio, todėl jų aplankymą rekomenduojame visiems, kurie lankosi Aukštaitijoje.

Ginučių vandens malūnas

Ginučių vandens malūnas yra vienas iš populiariausių Aukštaitijos nacionalinio parko simbolių. Malūnas buvo pastatytas XIX a. antroje pusėje ant Srovės upelio ir veikė iki 1968 m. Tai yra senove alsuojantis medinis pastatas, kuriame buvo gyvenamoji dalis, krautuvė, ir gamybinė dalis. Malūnas su tiltu ir užtvanka dažnai tampa tuo atsparos tašku, nuo kurio keliautojai pradeda pažintį su šiuo ežerų išraižytu, tapybiško kraštovaizdžio Lietuvos kraštu. Malūno pastatas yra vieno aukšto, o pastogė yra padaryta iš medienos. Malūną pastatė Linkmenų dvaro savininkas Gimžauskas.

Cirkliškio dvaras

Cirkliškio dvaro rūmai buvo pastatyti apie 1796 m. klasicizmo stiliaus. Kai kuriais senais šaltiniais buvo teigiama, kad rūmus projektavo Laurynas Gucevičius, tačiau po išsamesnių tyrimų teigiama, kad tai gali būti L. Stuoka-Gucevičiaus projektas. Dabar tai jau ne tas pastatas, nes 1820-1823 rūmus rekonstravo Mostovskių šeima, dvaro savininkai. Rūmų greta yra akmeninis ledainės pastatas, turintis įdomią architektūrą. Sodybos vakariniame pakraštyje, už ūkinio keliuko yra kalvė. Pastatai buvo pastatyti XIX a. pirmoje pusėje.

Triušiukų slėnis

Triušiukų slėnis buvo įkurtas 2013 m. birželio 7 d. Renata ir Ramūnas Lamauskai. Čia lankytojai gali susipažinti su gyvūnais ir paukščiais, paglostyti ir pamaitinti triušiukus bei pasimėgauti pramogomis, tokiomis kaip pajodinėjimas Poni arkliuku, batuto šokinėjimas, sūpynių svajonės, kamuolio metimas į krepšį, smėlio dėžės žaidimai ar tiesiog pailsėjimas pavėsinėje, mėgaujantis gamtos grožiu.

Paukščių kaimas

Laimės paukštė gyvena Cijonuose, kur yra Aukštaitijos nacionalinis parkas. Tai yra vieta, kur galima pamatyti daugiau paukščių nei bet kur kitur ir išgirsti daugiau jų balsų. Paukščių kaimas yra vieta, kur galima susipažinti su sparnuočiais ir sužinoti apie paukščius. Kaimo lankytojai gali mėgautis milžiniška keptuve ant laužo ugnies ir ragauti kiaušiniene iš įvairių paukščių kiaušinių bei ką tik išvirta kvapnia žolelių arbata. Paukščių kaimas yra įsikūręs Molėtų rajone.

https://www.high-endrolex.com/25

Labanoro regioninio parko apžvalgos bokstas

Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas, taip pat vadinamas Mindūnų apžvalgos bokštu, yra pastatytas parko teritorijoje. Bokštas yra labai populiarus tarp gamtos mylėtojų, nes jis suteikia apžvalgą į parko kraštovaizdžius. Bokšte yra teleskopas, kuris padeda geriau pamatyti apylinkes. Šis bokštas yra viena iš populiariausių apžvalgos aikštelių parko teritorijoje.

Bitininkystės muziejus

Bitininkystės muziejus yra įsikūręs Aukštaitijos nacionaliniame parke, Ignalinos rajono savivaldybėje, Stripeikių kaime. Muziejus yra reikšminga lankytina vieta, kurioje galima susipažinti su bitininkystės istorija ir dabartimi. Muziejuje yra daugybė eksponatų, kurie atskleidžia šio amato subtilybes ir įdomumus. Lankytojai gali pamatyti skirtingus bitininkystės įrankius, medus gamybos procesą ir medaus skonio bandymus. Be to, muziejuje vyksta įvairios edukacinės programos ir renginiai, skirti informuoti apie bitininkystės svarbą ir jos išsaugojimo būdus.

Ladakalnis

Visai šalia įspūdingo Ginučių piliakalnio stūkso legendomis apipintas Ladakalnis, anksčiau vadintas Ledakalniu. Tai – vienas įspūdingiausių lankytinų objektų tiek Ignalinos rajone, tiek visame Aukštaitijos nacionaliniame parke. Tai yra 176 m aukščio kalnas, geomorfologinis gamtos paminklas, nuo kurio atsiveria išties nepakartojamas vaizdas. Nuo Ladakalnio viršūnės matosi net šeši tarp miškingų vietovių tyvuliuojantys ežerai: Ūkojas, Linkmenas, Pakasas, Asėkas, Alksnaitis ir Alksnas.

Ginučių piliakalnis

Ginučių piliakalnis yra vienas iš didingiausių ir įspūdingiausių piliakalnių Lietuvoje, esantis Aukštaitijos nacionaliniame parke, vakariniame Ignalinos rajono pakraštyje, tarp Linkmeno ir Ūkojo ežerų. Nors dabar jis apaugęs mišku, iš karto matyti, kad tai yra dviejų piliakalnių kompleksas, perskirtas nedidelės lomos.

Dažnai užduodami klausimai

Kokie yra populiariausi turistiniai objektai Anykščiuose?

Anykščiai yra žinomi dėl savo gamtos grožio, todėl vienas iš populiariausių turistinių objektų yra Anykščių regioninis parkas. Taip pat verta aplankyti Puntuką, laikomą Anykščių simboliu, ir Anykščių šilelis, kuris yra vienas iš didžiausių Lietuvoje.

Ką verta pamatyti Biržuose?

Biržai yra žinomi dėl savo istorijos ir architektūros. Lankytinos vietos Biržuose yra Biržų pilis, kuri yra viena iš geriausiai išlikusių Lietuvoje, ir Šv. Jono Bažnyčia, kuri yra viena iš retų baroko stiliaus pastatų Lietuvoje.

Kokie yra žinomiausi lankytinos vietos Zarasuose?

Zarasai yra žinomos dėl savo gamtos grožio, todėl vienas iš populiariausių turistinių objektų yra Zarasų regioninis parkas. Taip pat verta aplankyti Antalieptės hidroelektrinę ir Zarasų ežerą, kuris yra vienas didžiausių Lietuvoje.

Kur yra geriausios pramogos ir lankytinos vietos Kaune ir jo apylinkėse?

Kaunas yra Lietuvos antrasis miestas, kuriame yra daugybė lankytinų vietų ir pramogų. Populiariausios lankytinos vietos yra Kauno pilis, Laisvės alėja ir Aleksoto kalnas. Geriausios pramogos yra Kauno zoologijos sodas, Nemuno salos paplūdimys ir įvairios kavinės ir restoranai.

Kokie yra populiariausi turistiniai objektai Latvijoje?

Latvija yra žinoma dėl savo gamtos grožio ir istorijos. Populiariausi turistiniai objektai yra Rundāles pils, Gaujas nacionalinis parkas ir Sigulda. Taip pat verta aplankyti Latvijos sostinę Rygą, kuri yra žinoma dėl savo senamiesčio ir kultūros renginių.

Ką veikti Panevėžyje ir jo apylinkėse?

Panevėžys yra žinomas dėl savo kultūros ir istorijos. Lankytinos vietos Panevėžyje yra Juozo Miltinio dramos teatras, Kultūros centras „Juozo Miltinio namai” ir Panevėžio miesto parkas. Taip pat verta aplankyti Pasvalio rajoną, kuriame yra daugybė gamtos grožio vietų ir istorinių paminklų.

Daugiau: kelioniupatarimai.lt