Press "Enter" to skip to content

Saulės moduliai: ką svarbu žinoti apie priežiūrą?

Saulės modulių paieška niekada nėra lengva, ypač, jei jie perkami pirmą kartą. Taip yra dėl to, nes saulės moduliai skiriasi ne tik kainomis, bet ir savybėmis, todėl pirkėjams tenka skirti daugiau laiko, jog pasidomėtų šiuo gaminiu ir suprastų, kuris variantas jam bus tinkamesnis. Tad kokie svarbiausi kriterijai, kurie padės tinkamai pasirinkti saulės modulius?

  • Saulės modulių efektyvumas priklauso nuo kokybės. Tad svarbiausias prioritetas – kokybė. Jei norite, kad saulės moduliai ne tik efektyviai veiktų, bet ir pateisintų jūsų visus keliamus lūkesčius, tuomet rinkitės kokybiškus gaminius.
  • Efektyvumas taip pat priklauso ir nuo to, ar pasirinksite pakankamai galingus saulės modulius. Jei ne, tuomet, deja, teks susitaikyti, jog saulės moduliai negeneruos pakankamai saulės energijos.
  • Svarbus ir saulės modulių kiekis. Tad pagalvokite, kur bus pastatyta saulės elektrinė, jog galėtumėte tinkamai priimti sprendimą.
  • Kaina – mažiausiai svarbus kriterijus, tad netaupykite ir rinkitės kokybišką prekę.

Kodėl manoma, jog saulės moduliai – svarbiausia saulės elektrinės dalis?

Dažnai teigiama, jog saulės moduliai yra svarbiausia saulės elektrinės dalis, tačiau tai tik iš dalies tiesa. Taip, saulės moduliai gali gyvuoti net kelis dešimtmečius, o kartais ir daugiau, todėl akivaizdu, kad jų paieškai reikia skirti daug laiko ir sutelkti visą dėmesį, tačiau kitos dalys taip pat yra labai svarbios. Inverteriai tarnauja šiek tiek trumpiau, tačiau jei juos netinkamai pasirinksite, deja, saulės elektrinė negamins pakankamai elektros.

Rinkitės tik naują saulės elektrinę

Dažnai lietuviai daro vis tą pačią klaidą – ieško būdų, kaip sutaupyti. Neretai dėl to jiems tenka ne tik sugaišti daug laiko, bet ir išmesti pinigus. Kai kurie dairosi pigiausių kainų, kiti perka jau naudotas saulės elektrines arba naudotas jų dalis. Toks būdas nepadės sutaupyti. Štai priežastys, kodėl. Visų pirma, saulės elektrinės dalys dėvisi, todėl naudotos dalys jau bus bent šiek tiek sudėvėtos ir dirbs mažiau efektyviau, taip pat ir tarnaus trumpiau. Kita priežastis – parama. Jei pirksite naudotą prekę, negalėsite prašyti paramos.