Press "Enter" to skip to content

Pažintinės kelionės į Sakartvelą (Gruziją): 5 įspūdingo grožio kriokliai 

Sakartvelas (Gruzija) garsėja pasakiško grožio kraštovaizdžiais. Laukinės gamtos peizažai nepalieka abejingų. Pažintinės kelionės į Sakartvelą užburia. Į šią nuostabią šalį norisi grįžti ne kartą. Kriokliai yra neatsiejama Sakartvelo kraštovaizdžio dalis. Sakartvelo kriokliai yra tikri gamtos stebuklai, kuriuos verta pamatyti.

Šv. Andriejaus krioklys ir statula

Pažintinės kelionės į Sakartvelą visada kupinos paslaptingų istorijų, kurios mena unikalią šalies istoriją. Sakartvelas yra viena iš seniausių krikščioniškų šalių. Šioje šalyje yra daugybė su religija susijusių istorinių objektų. Pasakojama, kad šv. Andriejaus krioklys yra būtent ta vieta, kurioje krikščionybė žengė pirmuosius žingsnius. Pasak legendos, šv. Andriejus šioje vietoje pakrikštijo pirmuosius krikščionis. Pažintinės kelionės Sakartvele metu keliautojai gali pamatyti ne tik nuostabaus grožio krioklį, bet ir šalia jo esančią įspūdingą šv. Andriejaus skulptūrą.

Intsra krioklys

Intsra – tai 26 metrų aukščio įspūdingas krioklys. Pažintinės kelionės į Sakartvelą metu pasigrožėti šiuo gamtos objektu tikrai verta. Intsra krioklys yra apsuptas žalumos. Uolos šalia vandens telkinio apaugusios samanomis. Mistiška Intsra krioklio atmosfera traukia ir žavi keliautojus. Po kriokliu esantis turkio spalvos vandens baseinas yra populiari vietinių gyventojų ir šalies svečių maudymosi vieta.

Shdugra krioklys

Nepaprasto grožio gamtos kūrinys – Shdugra krioklys, kitaip vadinamas, Ushba. Jis yra didžiausias Sakartvele. Įstabaus grožio Shdugra yra Svanetijos regione. Pažintinės kelionės į Sakartvelą padeda pasinerti į kerinčios gamtos atmosferą. Shdugra krioklys garsėja įspūdingu aukščiu ir grožiu. Krioklio aukštis siekia beveik 120 metrų. Jį supa vešli žaluma, todėl tai vaizdinga vieta gamtos entuziastams ir žygeiviams. Krioklys nusileidžia uolėtu uolos šlaitu ir sukuria nuostabų vaizdą. Vanduo ateina iš ledynų ir tirpstančio sniego aplinkiniuose kalnuose.

Meilės krioklys

Sakartvelas garsėja kraštovaizdžių įvairove. Išskirtiniu grožiu pasižymi Sakartvelo Meilės krioklys. Račos krašte esantis Meilės krioklys yra vienas iš populiariausių regione. Meilės krioklys Sakartvele išsiskiria savo forma. Pažintinės kelionės į Sakartvelą metu keliautojai gali išvysti širdies formos urvo angą, pro kurią teka upė. Urvo žiotys apaugusios augalais. Tekantis krioklio vanduo sukuria permatomą uždangą. Meilės krioklį gaubia romantiška ir idiliška atmosfera. Tai puiki vieta poroms ir gamtos mylėtojams, kurie nori pasigrožėti bei įsiamžinti nuostabios gamtos apsuptyje.

Gveleti krioklys

Gveleti krioklio spindesys užburia keliautojus. Šis krioklys yra kalnuotoje šalies šiaurėje, Kazbegi miestelyje. Jį sudaro du kriokliai – Mažasis ir Didysis Gveleti kriokliai. Didelis krioklys yra trisdešimties metrų aukščio ir siekia keturių metrų plotį. Link krioklio veda gerai prižiūrimi pėsčiųjų takai. Pažintinės kelionės į Sakartvelą yra puiki galimybė atrasti šalies gamtos grožį. Žygių metu atsiveria fantastiški vaizdai.

Kriokliai keliautojus žavi savo didingumu ir nuostabiu laukiniu grožiu. Sakartvelo kraštovaizdžiai iš tiesų atima žadą. Pažintinės kelionės į Sakartvelą keliautojus praturtina įvairiapusiškai, o krintančio vandens magiją užburia. Aplankyti ir savo akimis išvysti Sakartvelo krioklius tikrai verta.